1. Fontos a pihenés

A gyors anyagcsere több zsírt éget-e el

Írta: Váczy Anikó Ha az anyagcsere tantárgy lenne az iskolában, biztosan osztályelső lennél, mivel már szinte mindent tudsz a témáról. Többek között sosem hagynád ki a reggelit, amely beindítja a napi kalóriaégetést, és nem kezdesz kampányszerűen fogyókúrákba, hogy aztán a szervezeted minden elfogyasztott kalóriához ragaszkodjon.

Minden bizonnyal hallottál már olyat, hogy valaki a lassú anyagcseréjét hibáztatja azért, mert nem tud lefogyni, míg mások az anyagcseréjük felpörgetésével próbálkoznak, hogy azzal gyorsabb súlyvesztést érjenek el. Érdemes azonban előbb röviden és egyszerűen átnézni a dolgok biológiai hátterét. Az anyagcsere valóban összefüggésben áll a testsúllyal. A folyamatok lassúsága azonban ritkán a hízás elsődleges okozója vagy a fogyás akadálya.

Készen állsz egy haladó kurzusra? Akkor eláruljuk, hogy azok az emberek, akiknek tényleg gyors az anyagcseréjük, mit is csinálnak jól.

shou wu pian fogyás

Lesd el a tippjeiket, hogy karcsúbb legyen a derekad és csúcsformába kerülj! Vegyél magadhoz megfelelő számú kalóriát!

Eljött a tudományos megközelítés ideje! Az anyagcsere nem más, mint a test kémiai folyamata, amely üzemanyaggá alakítja a megevett ételt. Az eredmény pedig nem más, mint hogy bírod energiával a mindennapokat.

• Fogyni technológia
  • A granola rudakkal lefogyhat
  • Kilenc tipp ahhoz, hogy miképpen égethet több zsírt futás közben!
  • A túlsúlyos embereknek tényleg lassabb az anyagcseréje? | F-mítosz: a tartós fogyás titkai

Az alapvető anyagcsere értéke az a kalória, amit nyugalmi állapotban eléget a szervezet. Ennek a számnak a pontos ismerete szükséges ahhoz, hogy tudd, mennyi kalóriát használ fel a szervezeted a súlytartáshoz vagy a fogyáshoz, illetve a hízáshoz, amire épp szükséged van.

t45 zsírégető

Kalkuláld ki, mennyi kalóriát égetsz! Természetesen, nem ülhetsz vagy fekhetsz egy helyben egész nap, már egy zacskó chipszért is fel kell állnod legalább egyszer és kimenni a konyhába. Azért, hogy pontosabban tudj kalkulálni a kalóriákkal, ismerned kell az aktivitási faktorodat is.

tippek a fogyáshoz kezdőknek

Az így kiszámított érték megmutatja, pontosan mennyi bevitt kalóriára is van szükséged ahhoz, hogy a jelenlegi súlyodat megtartsd. A fogyás a célod?

Egyél ennél az értéknél naponta kalóriával kevesebbet, vagy növeld az aktivitásod a gyors anyagcsere több zsírt éget-e el mozogj többet, a leghatékonyabb azonban a kettő kombinációja.

• Hogyan lehet fogyni tanulás közben
  • Súlygyarapodás vagy fogyás a szoptatás után
  • 6 trükk a gyorsabb anyagcseréért | Well&fit
  • Szerkesztő: Somogyi Rita Az anyagcsere fokozása a testsúllyal foglalkozók Szent Grálja világszerte, de az, hogy tested milyen gyorsan égeti a kalóriákat több tényezőtől függ.
  • Gyors, lassú - az anyagcsere szerepe a fogyásban - Netamin Webshop

Így ütemezheted be az egészséges, 1 kg-os fogyást hetente. Eddz rendszeresen! A heti háromszori-ötszöri kardió mozgás összefüggésben áll a gyorsabb anyagcserével.

fogyás roseville

Ez azt jelenti, hogyha épp nem is tartozódsz a fitneszteremben, a már elvégzett testmozgás még akkor is pörgeti az anyagcseréd. A legfrissebb kutatási eredményekből az is kiderül, hogyan növelheted az anyagcsere szintjét már edzés közben. Biztosan hallottál már a Tabata edzésről ha nem, ide kattintva olvashatsz rólaamely mindössze 4 perces körökből, azaz 20 másodperces teljes erőbedobásos gyakorlatokból és 10 másodperces pihenőkből áll. A kutatás rávilágított, hogy a guggolásból felugrás 13,5 kalóriát éget percenként, míg a mérsékeltebb intenzitású kardió gyakorlatok csupán kalóriát.

Majdnem minden gyakorlatot bele lehet építeni ebbe az edzéstervbe, a sprinttől a burpee-ig.

Szolgáltatások

Ne hanyagold a súlyzózást! Nem titok, hogy egy kiló izom több kalóriát éget, mint ugyanannyi zsír, pontosabban kilencszer többet. A súlyokkal történő edzést sokan kerülik, pedig ez a legjobb módja annak, hogy megelőzd a korral járó anyagcsere lassulást. Ne felejtsd el tehát hetente legalább kétszer a súlyzókat is kézbe venni!

Felejtsd el a jojódiétát! Egy igazán nyomós ok, amiért ne engedd, hogy ingadozzon a testsúlyod: tönkreteszed vele az anyagcseréd!