Túlsúlyos gyerekeknek és szüleiknek segít az obezitás centrum

Hogyan segíthet a tinédzser fogyásban

Gyermekgyógyászati Klinika obezitás centrumában,az év eleje óta tartó kutatómunka célja a túlsúllyal szembeni hatékonyabb fellépés — mondta dr. Szabó András.

hogyan segíthet a tinédzser fogyásban

Gyermekgyógyászati Klinikájának igazgatója hangsúlyozta, Magyarországon a 18 éven aluli kamaszok százaléka elhízott, ami azért aggasztó arány, mert ezeknek a gyerekeknek a 80 százaléka felnőttkorában is túlsúlyos lesz, ami pedig súlyos egészségügyi kockázattal jár. A gyermekkori elhízás okai között a mozgásszegény életmód és az iparilag feldolgozott, adalékanyagokkal dúsított élelmiszerek, zsírban gazdag ételek, és a fölösleges, extra szénhidrátok mértéktelen fogyasztása áll.

Segítünk, hogy önsanyargatás nélkül leadd a télen fölszedett kilókat! Mielőtt felnyitnád az előtted fekvő chipses zacskót, igyál egy pohár vizet először. Az emberek gyakran keverik össze a szomjúságot az éhséggel, így extra kalóriákat visznek be önként és dalolva a szervezetükbe, holott lehet, hogy mindössze egy pohár hideg vízamire valójában szükségük van. Ha a szénsavmentes víz nem segít, próbálkozz egy pohárnyi szénsavas vízzel, vagy főzz magadnak egy csésze gyógyteát.

Kiemelte: a túlzott kalóriabevitel nemcsak azért problémás, mert a A klinikaigazgató a szigorú kalóriamegvonásos diétákat nem tartja hatékonynak. Bár eleinte látványos fogyás tapasztalható, hogyan segíthet a tinédzser fogyásban sanyargató étrend során a szervezet alkalmazkodik a csökkentett kalóriabevitelhez, és a fogyás leáll, a diéta befejeztével ráadásul a gyermek vissza is hízza mindazt, amit lefogyott.

Még ajánljuk

Sokkal célravezetőbb, ha egy pszichológus is bekapcsolódik az életmód átalakításába — vélekedik az egyetemi tanár. A centrumban egy, a túlsúlyos gyerekek pszichológiai gondozását kutató pszichológus foglalkozik a páciensekkel, akik egy mindenre kiterjedő kérdőív kitöltése után folyamatosan kapcsolatban maradnak a szakemberrel.

• Quinoa és barna rizs 28 egészséges táplálkozási szokás, amely bizonyítottan segít a fogyásban Kövess minket Heti 2 kiló mínusz, folyamatos fogyás - Fogyókúra Femina 2.
  • A sovány konyha segít a fogyásban - 10 finom élelmiszer, ami segít a súlyvesztésben

A cél, hogy a normál táplálkozás megtartása és aktívabb életvitel mellett a gyermek a plusz kompenzációs ételeket ne fogyassza el, ne étkezzen unalomból vagy stressz hatására. A genetika jelentőségéről A túlsúly kialakulásában fontos szerepe van a genetikai hajlamnak, különösen a gyermekeknél, amikor a környezeti tényezők még nem játszanak akkora szerepet az elhízásban, mint felnőttkorban— hangsúlyozta a klinika igazgatója.

hogyan segíthet a tinédzser fogyásban

Az intézmény obezitás centrumában a klinikai vizsgálatok mellett hosszú évtizedek óta folytatnak genetikai alapkutatásokat, idén év eleje óta pedig — egy pályázatnak köszönhetően — célzottan foglalkoznak a gyermekkori túlsúly kérdéskörével.

Négy-öt kutatóorvos és PhD hallgató összesen két éven keresztül cla fogyás tanulmány azért, hogy megtalálják az elhízásért gyermekkorban felelős legfontosabb géneket. Nagyszámú génről ismert már, hogyan segíthet a tinédzser fogyásban szerepük van a felnőttkorban kialakuló obezitásban, azonban nem ismert még pontosan, hogy ezek közül melyiknek van jelentősége gyermekkorban is.

hogyan segíthet a tinédzser fogyásban

Továbbá igen fontos kérdés az is, hogy mely géneltérések előfordulása esetén jelentkeznek gyakrabban az elhízás ismert szövődményei. Bájos babaháj, pubertáskori plusz kiló Az elhízás mértékét a testmagasság és a testsúly arányából kalkulált BMI body mass index index írja le.

• Rome Hormon helyreállító diéta A test átfogó támogatása érdekében a diéta során a fogyáshoz szükséges vitaminokat mítoszok veszik körül, amelyeket az internetről származó helytelen vélemények és a fórumokon található információk táplálnak.
  • 6 dolog, amit nem szabad megtenni a fogyás érdekében

A tizenhat alatti testtömegindex kóros soványságra utal, a normál testsúly 18,5 — 24,99 közötti eredményt ad, a 30 feletti értéket pedig a gyerekeknél már nagyon komolyan kell venni — hangsúlyozta dr. A klinikaigazgató elmondta, hogy óvodás, illetve kisiskolás korban némi túlsúly még elfogadható, a pubertáskori plusz kilók mellett azonban nem lehet szó nélkül elmenni.