Elhízott tinik, diéta, sport

Hogyan fogy a tinédzser, Elhízott tinik, diéta, sport

Marton Éva Síkos talaj a téma, amit ebben a cikkben boncolgatni szeretnék. Hogyan fogy a tinédzser gyerekeknek nem tudok, és nem is szeretnék szakmai tanácsot adni. Amiben nagyon szívesen segítek, az az, hogy elmesélem az én tapasztalataimat, hogy mit látok, mint egykor túlsúlyos 40 kilót fogyott nő, mit tapasztalok, mint édesanya, és milyen példák, esetek vannak a közvetlen környezetben, illetve jönnek szembe kétségbeesett ismeretlenektől, akik segítségért kiáltanak.

Nos, a témát több irányból közelíteném meg: az első nagy kérdés, hogy valóban elhízott-e a gyerek?

A súlyvesztésről – fiúknak

Szülőként nagy valószínűséggel reálisan látjuk a dolgokat, azonban a tinik maximálisan ki vannak téve a social média által sugárzott hamis képnek, amiben az a szép, aki csontsovány. Első fontos lépés tehát, hogy reálisan lássuk a helyzetet mi is és a hogyan fogy a tinédzser is.

hogyan fogy a tinédzser

Ez nagyon egyszerű: Akár egy hagyományos mérleg, de egy kb ezer forintos okosmérleg megmutatjahány kiló a gyermekünk. A BMI kiszámítását pedig vagy az okosmérlegre vagy egy webes kalkultárorra bízhatjuk. A 3 és 10 százalékos közti értékek sovány gyermekre utalnak. A 10 és 75 százalékos közé eső értékek megfelelő tápláltságot jeleznek. A 75 és 90 százalékos közé eső érték már súlyfölöslegre, túltápláltságra utal.

Minél közelebb van a gyermek BMI értéke a A táplálkozásra és a rendszeres testmozgásra már itt is oda kell figyelni. A 90 és 97 százalékos közötti gyermekek egyértelműen túlsúlyosak.

BAJ VAN, ELHÍZOTT A TINÉDZSEREM!

Ha súlytöbbletet szemmel láthatóan nem a túlfejlesztett izom adja, akkor a táplálkozásra oda kell figyelni. A szülők és gyermekek figyelmét nem csak a táplálék helyes minőségi és mennyiségi arányaira kell felhívni, de javasolni kell a rendszeres intenzív testmozgást is.

A 97 fogyás new haven ct nagyobb BMI értékek esetén már kóros elhízással kell hogyan fogy a tinédzser. Na, ez fogyás dél-delhiben lerágott csont szerintem.

Hogy milyen példát mutat a szülő az persze fontos.

ALAKFORMÁLÁS ÉS EDZÉS KAMASZKORBAN

Ha anya, apa nem chipset nasizik a tévé előtt és nem cukros üditőket iszik, ha sportolnak, mozognak, ezek mind jó dolgok. Ezt már agyon magyarázta nekünk mindenki. De ez csak a dolgok egyik része. Szerintem hiába a jó példa, ha a tinédzserünk maga nem látja be, hogy baj van, ha nem tudja megfogalmazni magának a miérteket. Miért van baj? Miért kell lefogynom? Miért olyan nehéz?

hogyan fogy a tinédzser

Miért nem elég ha edzésre járok? Miért nem ehetek este csokit, ha egész nap nem ettem semmit?

Fogyókúra tinédzsereknek: 3 apróság, amiben különbözik a felnőttekétől - Fogyókúra | Femina

És itt jön a legfontosabb és legnehezebb feladat: Megtanítani, meggyőzni és folyamatosan motiválni a gyereket. Lemondott a pizzáról, tésztáról, kenyérről, csokiról.

hogyan fogy a tinédzser

Elkezdett edzeni. Minden nap keményen edzett. Vagy saját testsúlyos edzések otthon, vagy futás a szabadban.

Táplálkozási útmutató kamaszoknak | Well&fit

Sokat kérdezett: Anya, a camambert sajt vagy a csirkemell a jobb? Anya, ha zabliszttel csináljuk a palacsintát az kevésbé hizlal? Egyébként sajnos nem Úgy gondolta, hogy mindent jól csinál. Büszke is volt magára, amikor elkezdett látszani az eredmény.

Hol volt akkor a gond?

Elhízott tinik, diéta, sport

Hol kellett nekem, mint szülőnek motiválni, segíteni, óvatosan terelgetni egy elszánt tinit. Amikor este fogott egy zacskó ropit, hú, de jó, ma edzettem, jól ettem, jöhet a hatalmas adag ropi, akkor finoman mondtam neki, hogy csodás vagy, le a kalappal, hihetetlen, hogy milyen klassz csaj vagy, szerintem gyönyörű vagy, nem kell fogynod… de ugye tudod, hogy egy zacskó ropival tönkreteszed a mai edzésedet?

Edd meg azt a ropit inkább reggel, ne este. Este nassolj valami mást. Protein csoki, fehérje süti, egy alma… de ne egy nagy zacskó ropit.

Na, teljesen kiakadt. Ugyanígy volt valamelyik este a banánnal. Mondtam neki, hogy két banánt ne egyen meg este kor, inkább reggel, mert nem annyira jó, ha éjszakára betol két banánt.

Szépen lassan rájött, hogy segíteni akarok, és letöltötte a Yazio kalória kalkulátort, hogy nélkülem is tudja, mi az ami este már nem annyira ideális ennivaló.

1. KAMASZ FOGYÓKÚRA - Tenuitas
  2. Katherine lynch fogyás
  3. A súlyvesztésről – fiúknak
  4. Alakformálás a kamaszkorban | Holisztikus fitnesz
  5. Hogyan regulázzuk meg a kamaszok étrendjét? | Diéta és Fitnesz

A karantén alatt lefogyott 7 kilót, olyan izmos, olyan gyönyörű, hogy hihetetlen. Már attól féltem, hogy átesik a ló túloldalára, de aztán amikor fagyizni ment és reggel lecsúszott a banán, aztán a protein csokik, megnyugodtam, hogy nincs baj. Elkezdett tudatosan táplálkozni, odafigyelni az étkezésre. Az okosmérlegen is szépen látszik ahogy alakul, és persze halál boldog, hogy a tavalyi nadrágok lógnak, hogy be tudja tűrni a blúzokat, pólókat, és szívesen elmegy strandra az osztállyal.

Mondok egy másik példát is: Sokszor találkozunk kocogás közben egy anya-lánya párossal.

hogyan fogy a tinédzser

Szembe futnak velünk. Kérdezem én, hogy mire jó ez?

De a legtöbb probléma az evéssel van.